Mobirise

VİNÇ KABİN KLİMASI

Çimento, kağıt ve özellikle demir çelik fabrikaları yüksek ortam sıcaklığı, aşırı toz ve titreşimin bulunduğu tesislerdir.   Vinç elektrik pano odalarında ve kabinlerinde operatörlerin ve elektrik - elektronik kontrol panolarının problemsiz bir şekilde çalışması soğutma sistemine bağlıdır.
   Fakat standart klima cihazları yüksek sıcaklık, aşırı toz ve titreşimli ortamlarda çalışmaya uygun değildir.
   HSVK serisi KERİM markalı vinç klima cihazları paket ve split olarak yüksek sıcaklık, aşırı toz ve titreşimli ortamlarda çalışmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Vinç elektrik odasında ve kabinlerinde operatörlerin ve elektrik - elektronik kontrol panolarının yüksek sıcaklık ve aşırı toza maruz kalmadan problemsiz bir şekilde çalışması amacıyla kullanılmaktadır.
   HSVK serisi KERİM marka vinç klimalarımız istenilen kapasitede +40°C'den +100°C ortam sıcaklığına kadar çalışabilecek şekilde imal edilebilmektedir.
   Klimalarımız dikey ve yatay olmak üzere iki konumda, paket ve split seçenekleriyle imal edilmektedir. İstenilen kapasite ve çalışma koşullarına göre dizayn yapılmaktadır.

Kompakt Tip Vinç Kabin Kliması

Kompakt serisi vinç kabin klimalarımız elektrik panoları ve düşük soğutma kapasiteli vinç kabinleri için uygundur. Normal pano klimaları +50°C ortam sıcaklığına kadar çalışabilmektedir. Kompack tip klimalarımız +80°C ortam sıcaklığında (HSVK - 155 / C ve (HSVK - 228 / C model +100°C ortam sıcaklığında) yüksek sıcaklık, aşırı toz ve titreşimli ortamlarda çalışmaya uygundur. Kompakt boyutları ile daha az kullanım alanına sahip uygulamalar için geliştirlmiştir. Tüm ekipmanlar ünite içerisine yerleştirilmiş ve fabrikamızda test edilmiştir. Basit elektrik ve hava kanalı bağlantılarından sonra cihaz kullanıma hazırdır. 

Paket Tip Vinç Kabin Kliması

Paket tip vinç kabin klimalarımız daha yüksek soğutma kapasitesine ihtiyaç duyulan vinç elektrik pano oadaları ve vinç operatör kabinleri için uygundur. +100°C ortam sıcaklığına kadar yüksek sıcaklık, aşırı toz ve titreşimli ortamlarda çalışmaya uygundur. Bu serinin en önemli avantajı servis ve bakım kolaylığıdır. Kompakt tip vinç kabin klimalarımızda olduğu gibi paket tip vinç kabin klimalarımızda da tüm ekipmanlar ünite içerisine yerleştirilmiş ve fabrikamızda test çalıştırılması yapılmıştır. Basit elektrik ve hava kanalı bağlantılarından sonra cihaz kullanıma hazırdır. 

Split Tip Vinç Kabin Kliması 

Yüksek soğutma kapasitesi ihtiyacına rağmen hava kanalı istenmeyen ve yeterli montaj platformu bulunmayan vinç elektrik pano odası ve vinç operatör kabinleri için idealdir. Evaporatör ünitesi kabin içerisinde duvara ve tavana, kompresör - kondanser ünitesi vinç platformuna montajı gerçekleştirilip gerekli boru ve elektriksel bağlantıları tamamlanmasından sonra cihaz kullanıma hazırdır. 

Tavan tipi iç ünite

Duvar tipi iç ünite

Tavan - köşe tipi iç ünite