mobirise.com

Hakkımızda

 Firmamız 1995 yılında Orhan TALAŞCI tarafından başta vinç ve demir - çelik sektörü olmak üzere özel uygulamalar için soğutma cihazları üretmek amacıyla kurulmuştur. Küçük bir atölye ile başlayan sanayi sevdamız bugün 5000 metrekarelik açık, 2000 metrekarelik kapalı alana sahip üretim tesisimizde devam etmektedir.Çevreye duyarlı, müşteri memnuniyetini esas alarak araştırma - geliştirme ve özgün tasarıma önem vererek ürünlerinde kalite farkı oluşturmayı benimseyen, 2005 yılında ISO 9001:2000, 2009 yılında ISO 9001:2008 kalite belgelerini alan firmamız yeni nesil soğutucu akışkanlar olan R227ea ve R236fa ile ürün yelpazesini arttırmıştır. Gelişen sektör ve rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek, müşterilerine çabuk ve yerinde hizmet sunabilmek amacıyla kazanmış olduğu tecrübe, profesyonellik, bilgi birikimi ve iç - dış pazarlarda faaliyet göstererek KERİM markasını oluşturmuştur.

Geliştirme

Firmamız bünyesindeki tasarım mühendisliği ve soğutma tekniği alanlarında deneyimli mühendislerden oluşan proje ekibimiz, ihtiyacınıza en uygun soğutma çözümünü geliştirecektir. Teknolojinin yeni imkanları sürekli olarak üretimine yansıtmakta olan firmamız tasarım aşamasında en yeni katı modelleme (3 boyutlu CAD sistemleri), mukavemet, titreşim, akışkanlar mekaniği ve ısı transferi alanlarında simule etmekte kullanılan mühendislik hesaplama yazılımları (CFD) kullanılmaktadır. Tasarım konusunda firmamızın herhangi bir firmayla lisans veya know-how anlaşması olmayıp tüm tasarımlar firmamıza aittir.

Üretim

Müşterilerine her zaman en iyiyi sunmak için yenilikleri ve teknolojiyi takip eden firmamız makina parkurunu zenginleştirmeye devam ediyor. Makina parkurumuza mevcut Euromac panç makinasına ilaveten 1 adet Finn-Power 30 ton 8 mm 150 zımba kapasiteli 1500 x 3000 mm sac işleme kapasitesine sahip panç makinası ile 10 adet Alman malı KUKA marka 6 eksen endüstriyel robotlar eklenmiştir. Robotlarımız kaynak, laser-plazma kesme, işleme, abkant ve CNC besleme olarak çalışmaktadır.

Firmamız , üretim hattında bulunan bilgisayar kontrollü CNC makinalar ve 6 eksenli endüstriyel robotlarla üretim gerçekleştirmektedir. Ekibimiz soğutma tekniği, elektrik ve makina imalatı alanlarında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Cihazlarımızdaki tüm kaynak işlemleri hassas kaynak robotları tarafından gerçekleşmektedir.